Mokomieji vizitai į atvirus jaunimo centrus

Kuriant arba plėtojant atvirą jaunimo centrą (toliau – AJC) ar atvirą jaunimo erdvę (toliau – AJE), ypatingai svarbu būti susipažinusiam ne tik su teisine baze, reglamentuojančia atviro darbo principą, bet ir pamatyti bent keletą sėkmingai veiklą įgyvendinančių įstaigų. Mokomųjų vizitų į AJC bei AJE metu sėkmingai veiklas įgyvendinantys darbuotojai bei savivaldybių atstovai perteiks kitų savivaldybių darbuotojams savo patirtį, kaip buvo įkurti AJC, AJE, kokias funkcijas bei veiklas jie vykdo, su kokiomis problemomis susiduria ir pan.

Tokie vizitai sudarys sąlygas ne tik iš arčiau susipažinti su Lietuvoje veikiančiais AJC bei AJE, bet ir sustiprinti ryšius, kurti bendradarbiavimo tinklus tarp vykstančiųjų savivaldybių atstovų. Koncepcijų perėmimas iš kitų šalies savivaldybių yra svarus pagrindas vystant AJC ir AJE visoje šalyje, suteikiant jaunimo politikos veikėjams įrankį kaip sukurti sėkmingai veikiantį jaunimo centrą ir naudotis juo kaip tarpžinybinio darbo forma.

Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos gegužės mėnesį organizavo tris tokius vizitus, kuriuose dalyvavo net 18 savivaldybių (Neringos, Palangos miesto, Šalčininkų rajono, Širvintų rajono, Utenos rajono, Varėnos rajono, Šilutės rajono, Birštono rajono, Prienų rajono, Kazlų Rūdos, Kalvarijos, Kauno rajono, Vilkaviškio rajono, Tauragės rajono, Vilkaviškio rajono, Joniškio rajono, Jurbarko rajono) atstovai. Vizitų maršrutai:

 

  1. 1. Vilnius (išvykimas) – Klaipėda – Telšiai – Kaunas – Vilnius (grįžimas)
  2. 2. Kaunas (išvykimas) – Druskininkai – Trakai – Vilnius – Panevėžys – Kaunas (grįžimas)
  3. 3. Tauragė (išvykimas) – Druskininkai – Vilnius – Jonava – Kaunas – Tauragė (grįžimas).